profesyonel boks da aranan şartlar astekbet

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Profesyonel boks sporcuların boks organizasyonun da belli astekbet bir gelir elde etmek için kendine has kuralları olan toplmda bir ring hakemi ve 3 masa hakemi yönetiminde oynan bir dövş sporu profesyonel boksson derece ağır bir spor dalıdır. astekbet Profesyonel boks dünyanın en asil sporu olarak kabul edilir.

Çünkü müsabakalarda kesinlikle sportmenlikten taviz verilmez. Tabi bu kadar asil bir sporu herkes yapamaz ve olamaz.diğer spor dallarında olduğu gibi profesyonel boksta da sporcularda aranan bazı şartlar vardır, bu şartlara bakacak olursak öncelikle yarışmacılar 18 yaşından küçük olamaz, yani 18 yaşından gün almış olmak gerekiryine bir menajer bulundurmak gerekir tabi bu menajer herhangi bir menajer değil federasyon belgeli olan bir menajer olmalıdır, eğer menajerin yoksa kontrat yapamazsın ve müsabakalara katılamazsın.

Yine kapsamlı birsağlık raporunun olması gerekiyor, buna bağlı olarak aids gibi bazı testleri yaptırmak zorunludur. Alınacak sağlık raporunda müsabakaya katılmasına yani maç yapmasına sağlık yönünden engel yoktur şeklinde rapor almak gerekiyor.sporcuların profesyonel boks lisansı almış olmaları gerekir,sporcuların sağlık sigortalarını yaptırmış olmaları gereklidir. profesyonel boks da bir çok spor dalı gibi erkek ve kadınlar olmak üzere iki katagori de müsabakalardüzenlenir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

888Starz