Astekbet cirit atma oyunları

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Cirit oyunu çok eski tarihi oyunlardan birisidir. Astekbet Bahis sitesi ile cirit tarihte avlanma amaçlı insanların kullandıkları bir alettir.tabi ciritin savaşlarda da kullanıldığı unutmamak gerekir.cirit ağırlığı ve uzunluğu önceden belirlenmiş mızrak şeklinde olan bir alettirsporun amacı ciriti en uzağa atmaktır.

Bu oyunun eski yunan toplumunda olimpiyat olarak adlandırdıkları yarışmada oynandığı şeklinde bilgiler mevcuttur.

Cirit omuz üzerinden yada artış kolunun üst kısmından atılır.bu atış sırasında ciritin atılan alan içerisinde kalması veciritin metal olan kafa barını uc bölümünün zeminle temasının gerçekleşmesi gerekmektedir.yarışmacılarda her sporcunun 3 atış hakkı vardır en iyi dereceyi yapan 8 sporcu 3 atış hakkı kullanmaktadırlar.

Yine burada yarışmacı vücudunun herhangi bir kısmı ile atış alanınısınırlarını gösteren çizgilere basarsa veya dokunursa bu atşı hatalı atış sayılır burada Astekbet üyelik yarışmacı şunada dikkat etmek zorundadır.

Yarışmacı ciritin ucunun zeminle temas etmesinden önce atış alanını terk ederse hatalı atış sayılır. Astekbet giriş ayrıcı atış alanınıda 3 çizgi bulunmaktadırbu çizgileri birincisi en az ikincisi orta üçünçüsü ise iyi bir derece yaptığının kanıtıdır.ayrıca cirit yapısı gereğince sallanarak giden bir alet olduğu için oldukça hızlı ve sert atılmalıdır yoksa sallanmanında etkisi ile birlikte hızı kesilecek ve gideceği mesafe azalacaktır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

888Starz