astekbet profesyönel boks musabaka kuralları

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Profesyönel boks kendi kuralları astekbet olan aırbir dövüş sanatıdır.her spor dalında olduğu gibi bu spor müsabakasında da belli başlı kurallar mevcuttur. Astekbet her ne kadardövüşmekbir spor dalı olarak bazı kesimlerce benimsenmesede sonucta bir dövüş sporu olarak kedine yer bulmuştur.

profesyönel boks kurallarını inceleyecek olursak müsabakaların bir hakemiolur ring hakemi denilen bu kişi tek başına maçı yönetir diğer birçok sor hekemleri gibi bu hakemlerni de kararları kesindir.itiraz yoktur yine hakemlerin bir görevi de dövüşensporcuların sağlığını korumaktır.

profesyönel boks asil bir spor dalı olduğundan müsabakalarında adil ve sportmence bitmesi de çok önemlidir yine hakemler bu konuda da görevlidir.  Astekbet üyelik yine masa hakemleri oynana her raundan sonra boksörlerin aldığı puanları yazar rauntlar bittikten sonra masa hakemleri verdiğ ipuanları toplar ve sonuc ringte spiker tarafındanilan edilir.

Burada masa hakemlerinin bulunduğu yerde çok önemlidir cünkü verilecek kararlar maçın galibini belirleyeveği için tesir altında kalmamaları gereklidir. Astekbet giriş yine müsabakalarda doktorlarda vardır.sporcuları molalarda kontrol ederler.müsabaka bitene kadar maçı ve sporcuları izlerler doktor sporcunun maça devam etmesini sakıncalı görürse maç bitirilir doktorlarınkararıda hakemlerin kararı gibi kesin ve nettir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

888Starz